Bezpieczna droga do szkoły z grójeckimi dzielnicowymi - Aktualności - KPP w Grójcu

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły z grójeckimi dzielnicowymi

Data publikacji 04.09.2019

Grójeccy dzielnicowi po raz kolejny prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania mają na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa młodzieży szkolnej, w tym w szczególności najmłodszych uczniów w czasie ich drogi do szkoły i powrotu do domu. Dzisiaj dzielnicowi szczególnie dbali o bezpieczeństwo najmłodszych pomagając im przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy i tłumacząc, jak odpowiednio zachowywać się na drodze.

Grójeccy policjanci nieustannie dbają o to, by droga najmłodszych do szkoły była bezpieczna, dlatego też dzielnicowi prowadzą działania profilaktyczne o charakterze edukacyjnym. Mundurowi uświadamiają dzieci, jak się zachować, kiedy idą do szkoły i pomagają im przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy, tłumacząc zasady obowiązujace na przejściach dla pieszych. Policjanci przypominają o zasadach poruszania się po drogach i obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Mundurowi w rejonie szkół reagowali też na nieprawidłowe zachowania kierowców i pieszych.

Edukacja o bezpieczeństwie powinna mieć miejsce także w domu, apelujemy więc do rodziców o wykorzystywanie wspólnych spacerów do rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania po drodze i wskazywania im zagrożeń na drodze do szkoły.

Wszystkie tego typu działania profilaktyczne mają na celu uświadomienie oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg, a przez to ograniczenie nieszczęśliwych wypadków.

/AW

  • dzielnicowa przeprowadza dzieci przez przejście dla pieszych
  • Dzielnicowa z dziećmi przy przejściu dla pieszych
  • dzielnicowa przeprowadza dzieci przez przejście dla pieszych
Powrót na górę strony