Sygnały z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolowane przez dzielnicowych - Aktualności - KPP w Grójcu

Aktualności

Sygnały z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolowane przez dzielnicowych

Data publikacji 05.09.2019

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września 2016 roku. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród obywateli. Jest to doskonałe narzędzie, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty.

W Grójcu dzielnicowi potwierdzili kolejne sygnały, które trafiły od mieszkańców do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzali, czy na terenie  podległym Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu dochodzi do spożywania alkoholu, wybryków chuligańskich, zakłócenia porządku. Zgłoszenia potwierdziły się, a osoby popełniające tam wykroczenia zostały ukarane mandatami.

Wśród możliwych do oznaczenia problemów występują nie tylko te w ruchu drogowym, czy dotyczące wykroczeń uciążliwych społecznie, ale też szereg innych zdarzeń, które negatywnie wpływają na poczucie naszego bezpieczeństwa. Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów, te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje przewidziane prawem.

Codziennie dzielnicowi podejmują czynności zmierzające do ustalenia czy w okolicy dochodzi do spożywania alkoholu, wybryków chuligańskich czy zakłócenia porządku. Sygnały te otrzymują od mieszkańców poprzez wskazanie ich w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Współpraca Policji i społeczności lokalnej w tym zakresie skutkowała podejmowanymi interwencjami i niejednokrotnie kończyła się nakładaniem mandatów na sprawców najbardziej uciążliwych wykroczeń.

Przedmiotowe działania są realizowane na bieżąco w celu wyeliminowania zagrożeń odnotowanych w KMZB.

Na terenie powiatu grójeckiego od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszono łącznie 1984 zagrożenia, w tym potwierdzono 873, z czego wyeliminowano 794 zgłoszenia. Pozostała liczba to informacje niepotwierdzone, potraktowane jako żart/pomyłka lub zgłoszenia w trakcie weryfikacji.                                   

Najczęściej zgłaszane i potwierdzone zagrożenia to: przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, nieprawidłowe parkowanie pojazdów.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

 

/AW

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony