"Grójec 2018" - ćwiczenia służb mundurowych powiatu grójeckiego - Aktualności - KPP w Grójcu

Aktualności

"Grójec 2018" - ćwiczenia służb mundurowych powiatu grójeckiego

Data publikacji 09.10.2018

Pod koniec ubiegłego tygodnia przeprowadzono ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem "Grójec 2018", które zostały zorganizowane wspólnie przez służby mundurowe powiatu grójeckiego - Komendę Powiatową Policji w Grójcu, Areszt Śledczy w Grójcu oraz Państwową Straż Pożarną w Grójcu.

W dniu 5.10.2018r. zakończyły się dwudniowe ćwiczenia pod kryptonimem ,,Grójec 2018”. W pierwszym dniu ćwiczeń skontrolowano procedury wprowadzania stanu gotowości obronnej, aktualizowano dokumentacje związaną z realizacją zadań operacyjnych. Na terenie całego powiatu przeprowadzono Akcje Kurierską.
W drugim dniu ćwiczeń przeprowadzono ćwiczenia praktyczne: ewakuacje osób przebywających na terenie Starostwa oraz ćwiczenia współdziałania Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Ratownictwa Medycznego podczas napadu na konwój Służby Więziennej. Na zakończenie ćwiczeń w Sali konferencyjnej w Starostwie odbyła się konferencja podsumowującą udział przedstawicieli służb i instytucji podlegających Starostwie.

/AW

Powrót na górę strony