Rozstrzygnięto konkurs patriotyczny - Aktualności - KPP w Grójcu

Aktualności

Rozstrzygnięto konkurs patriotyczny

Data publikacji 15.05.2018

Dzisiaj rozstrzygnięto konkurs patriotyczny organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Grójcu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci i młodzież zaprezentowały się w kategorii recytatorskiej i muzycznej oraz plastycznej i literackiej.

Komenda Powiatowa Policji w Grójcu zorganizowała konkurs patriotyczny dla szkół i placówek oświatowych z powiatu grójeckiego. Prace oceniano w pięciu kategoriach: przedszkola, klasy I – III, klasy IV - VI, klasy VII szkół podstawowych oraz klasy gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne.

W ramach konkursu odbywały się następujące konkurencje:

1. Konkurs recytatorski – recytacja poezji patriotycznej.

2. Konkurs muzyczny – pieśni i piosenki patriotyczne.

3. Konkurs plastyczny – prace plastyczne – temat: "Policjant – Anioł Stróż w wolnej Polsce".

4. Konkurs literacki – prace litarackie – temat: "Nasza Polska jest wolna".

Jednym z celów jakie postawili sobie organizatorzy konkursu była edukacja i popularyzowanie wiedzy wśród uczniów na temat patriotycznych postaw i wolności człowieka, a także pracy policjantów w tym zakresie. Tematy konkursów związane były ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkursy oceniało jury w składzie: kom. Paweł Kalinowski Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu, Pani Iwona Stafaniak Dyrektor Muzeum im. K. Pulaskiego w Warce, Pani Ilona Feliksiak-Kozerska Redaktor gazety Życie Grójca Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Grójcu podinsp. Paweł Korczak oraz st. sierż. Karolina Krawczyk z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologiii Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

 

W konkursie recytatorskim:

W kategorii przedszkola laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceAleksandra Głowacka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Żdżarach,

  • II miejsceKarolina Wyderka - Przedszkole Samorządowe w Błędowie,

  • III miejsce – Milena Szymańska - Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce.

W kategorii klasy I - III laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceEmilia Milewska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce,

  • II miejsceAmelia Sobierajska - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogielnicy,

  • III miejsce – Liza Knauss - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi.

W kategorii klasy IV - VI laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceRozalia Mirowska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce,

  • II miejscePatrycja Czyżewska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Gołoszach,

  • III miejsceMaciej Kozłowski - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Grójcu.

W kategorii klasa VII szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceZuzanna Grochal - Publiczna Szkoła Podstawowa w Żdżarach,

  • II miejsceWeronika Koprowska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Mieście nad Pilicą,

  • III miejsce – Weronika Kozłowska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Mieście nad Pilicą.

W kategorii klasy ponadgimnazjalne laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceDaria Sobczak – Liceum Ogólnokształcące w Grójcu,

  • II miejsceOlga Biniszewska - Liceum Ogólnokształcące w Grójcu,

  • III miejsce – Natalia Krzesniak - Liceum Ogólnokształcące w Grójcu.

     

W konkursie muzycznym:

W kategorii przedszkola laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceGabriela Przybylska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi,

  • II miejsceZuzanna Brzozowska – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce,

  • III miejsce – Trio: Kuba Dąbrówka, Antoni Puk, Nikola Stańczyk – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce.

W kategorii klasy I - III laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceNatalia Kwil - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogielnicy,

  • II miejsceNikola Czub - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce,

  • III miejsce – Lena Dulemba – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Grójcu.

W kategorii klasy IV - VI laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceAnna Nadolna - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce,

  • II miejsceWiktoria Myszka - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi,

  • III miejsceOliwia Górka- Publiczna Szkoła Podstawowa w Konarach.

W kategorii klasa VII szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceWikoria Wardziak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Warce.

W kategorii klasy ponadgimnazjalne laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceAleksandra Sybilska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu,

  • II miejsceNatalia Rzeźnicka i Dominika Napiórkowska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu i Publiczne Gimnajzum w Belsku Dużym.

  • III miejsce – Róża Frączak i Julia Szturo - Liceum Ogólnokształcące w Grójcu.

     

W konkursie plastycznym:

W kategorii przedszkola laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceSzymon Puta – Publiczna Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi w Nowym Mieście nad Pilicą,

  • II miejsceHenryk Wodziński – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce,

  • III miejsce – Natalia Lendzion – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce.

W kategorii klasy I - III laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceAnna Rogal - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chynowie,

  • II miejsceWeronika Markiewicz - Publiczna Szkoła Podstawowa w Watraszewie,

  • III miejsce – Jagoda MateraPubliczna szkoła Podstawowa im. K. St. Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą.

W kategorii klasy IV - VI laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceJowita Kłos - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Warce,

  • II miejsceAleksander Jóźwicki - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Warce,

  • III miejsceLena Karbowiak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Grójcu.

W kategorii klasa VII szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceAnna Zatorska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Warce,

  • II miejsceMagdalena Małachowska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Błędowie,

  • III miejsce – Kacper Grela - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogielnicy.

     

W konkursie litarackim:

W kategorii klasy IV - VI laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceKarina Zielińska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Watraszewie,

  • II miejsceBartosz Chrzan - Publiczna Szkoła Podstawowa w Żdżarach,

  • III miejsceAleksandra Kramarz - Publiczna Szkoła Podstawowa w Żdżarach.

W kategorii klasa VII szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceEwa Paradowska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Konarach,

  • II miejsceNatalia Rataj - Publiczna Szkoła Podstawowa w Żdżarach,

  • III miejsce – Sylwia JaworskaZespół Szkół Specjalnych w Grójcu.

W kategorii klasy ponadgimnazjalne laureatami konkursu zostali:

  • I miejsceWioleta Łukasiak – Liceum Ogólnokształcące w Grójcu,

  • II miejsceAlicja Świdzińska - Liceum Ogólnokształcące w Grójcu,

  • III miejsce – Weronika Krakowiak - Liceum Ogólnokształcące w Grójcu.

Komisja konkursowa składa podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. 30 maja 2018 roku w godz. 9.00 – 13.00 podczas pikniku służb mundurowych pn. "Dzień z mundurem", który odbędzie sie w Grójcu przy hali sportowej "Spartakus" na ul. Sportowej odbędzie się uroczysty finał, laureaci i wyróżnieni w konkursie otrzymają nagrody i dyplomy.

/AW

Powrót na górę strony