Policjanci w Górkach - Aktualności - KPP w Garwolinie

Aktualności

Policjanci w Górkach

Data publikacji 16.07.2019

Policjanci z garwolińskiej Policji uczestniczyli w odpuście w Górkach. Głównym celem, jaki przyświecał policjantom, było propagowanie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2019” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo …”.

Od początku wakacji garwolińscy policjanci prowadzą spotkania i omawiają zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci i młodzież, podczas wakacyjnego wypoczynku. Policjanci przypominają jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i w domu. Dużą uwagę zwracają także na bezpieczeństwo na drodze, w szczególności pieszych i rowerzystów.

Podczas odpustu, który odbył się w Górkach, policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii garwolińskiej Policji, przeprowadzała pogadanki dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, zagrożeń związanych z nieprzestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Podczas spotkania policjantka propagowała również założenia działań „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Dużą atrakcją dla najmłodszych była prezentacja radiowozu oraz motocykla wykorzystywanego przez „drogówkę” w codziennej służbie. Były pytania, odblaski, a dzieci chętnie przymierzały się do jednośladu i policyjnej czapki.

Powrót na górę strony