NAPAD I PORWANIE CYSTERNY Z PALIWEM - Aktualności - KPP w Garwolinie

Aktualności

NAPAD I PORWANIE CYSTERNY Z PALIWEM

Data publikacji 25.10.2018

Młodego bandytę, który z bronią napadł na cysternę przewożącą paliwo, zatrzymali garwolińscy policjanci. Sprawca ciężarówkę wraz z cysterną uprowadził ze stacji paliw na terenie Garwolina. Mężczyzna wpadł po policyjnym pościgu w miejscowości Wola Rębkowska.

Po godzinie 9.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie odebrał zgłoszenie, że z parkingu na jednej ze stacji na terenie Garwolina doszło do sterroryzowania bronią kierowcy ciężarówki i uprowadzenia cysterny z paliwem. Mężczyzna który porwał cysterną oddalił się w kierunku miejscowości Miętne. Dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce skierował policjantów. Mundurowi błyskawiczne namierzyli uprowadzoną ciężarówkę. Kierowca uprowadzonego pojazdu na wąskiej drodze nie dawał się wyprzedzić i nie zatrzymał się do dwóch kontroli drogowych. Skutecznym zatrzymaniem ciężarówki okazała się blokada policyjna zorganizowana w miejscowości Wola Rębkowska. Napastnik nie miał już możliwości dalszej ucieczki,  porzucić pojazd i próbował uciec w pobliskie pola.

 

Tak wyglądały ćwiczenia zorganizowane przez stację paliw Shell Polska i Policję. Policjanci którzy brali udział w działaniach nie wiedzieli, że to ćwiczenia dowództwo – sztabowe,  nie znali scenariusza.
 

Powrót na górę strony