Aktualności

Sprawne działania podjęte przez policjantów doprowadziły do zatrzymania sprawców kradzieży i odzyskania betoniarki

Data publikacji 09.04.2019

Betoniarka odzyskana, trzech mężczyzn już usłyszało zarzuty kradzieży. Dzięki szybkiej interwencji ciechanowskich policjantów dwóch mieszkańców Ciechanowa oraz mieszkaniec Płońska nie unikną odpowiedzialności za swoje zachowanie.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z 2/3 kwietnia br. Z terenu prywatnej posesji w Ciechanowie skradziono betoniarkę o wartości około 2 tys. złotych. Sprawcy dostali się na posesję przecinając siatkę ogrodzeniową, betoniarkę natomiast zapakowali do busa.

Dzięki informacjom uzyskanym przez dzielnicowego i funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego już  w dniu zgłoszenia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, 53 i 55-latka mieszkańców Ciechanowa. Nie byli oni jednak sami na miejscu zdarzenia, działał z nim trzeci mężczyzna, którego dane personalne tylko chwilę były niewiadome dla ciechanowskich kryminalnych. W wyniku podjętych czynności operacyjnych ustalono i zatrzymano 35-letniego mieszkańca Płońska. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie odzyskali również skradzioną betoniarkę.

Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży. Wszyscy byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. 53-letni mieszkaniec Ciechanowa i 35-letni mieszkaniec Płońska poddali się dobrowolnie karze 1 roku bezwzględnego pozbawienia wolności oraz pokrycie kosztów sądowych, natomiast 55-latek karze ograniczenia wolności na okres 1 rok podczas, którego będzie wykonywał prace społecznie użyteczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony