Tragiczny wypadek drogowy, zginął 71-letni kierowca - Aktualności - KPP w Ciechanowie

Aktualności

Tragiczny wypadek drogowy, zginął 71-letni kierowca

Data publikacji 18.02.2019

Ciechanowska policja prowadzi postępowanie w sprawie tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął 71-letni mieszkaniec Pułtuska. Do zdarzenia doszło w sobotę rano na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Watkowo. Pomiędzy pojazdami opel a renault doszło do czołowego zderzenia.

W ostatnią sobotę ok godz. 7:00 w miejscowości Watkowo na prostym odcinku drogi krajowej nr 60 doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 32-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego, kierujący samochodem opel signum, który poruszał się w kierunku miejscowości Gołymin-Ośrodek zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód osobowy renault espace. Badanie na zawartość alkoholu 32-letniego kierowcy opla wykazało, że miał w organizmie blisko promil alkoholu. Od mężczyzny została pobrana również krew do badań. W wyniku zdarzenia do szpitala zostały przewiezione trzy osoby, 71-letni kierujący samochodem renault wraz z 69-letnią pasażerką, oraz kierowca opla. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń ciała, 71-latek zmarł w szpitalu. Pasażerka renault oraz kierowca opla z uwagi na obrażenia ciała pozostają w szpitalu.
Ciechanowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku.

 

To już drugi wypadek śmiertelny, w którym uczestniczył nietrzeźwy kierowca.

Nietrzeźwy kierowca na drodze stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:
- zmniejsza szybkość reakcji
- ogranicza pole widzenia
- powoduje błędną ocenę odległości i szybkości
- powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację
- powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Ciechanowska Policja niezmiennie zwraca się z apelem do mieszkańców aby reagowali na takie zachowania kierowców i zawsze informowali o swoich podejrzeniach Policję. Wystarczy zadzwonić pod nr 112.

 

Pliki do pobrania

  • 45.59 KB
  • 71.26 KB
Powrót na górę strony