Poranne kolizje w powiecie białobrzeskim - Aktualności - KPP w Białobrzegach

Aktualności

Poranne kolizje w powiecie białobrzeskim

Data publikacji 12.07.2019

Do dwóch kolizji doszło w godzinach porannych na ternie powiatu białobrzeskiego. W jednej z nich brała udział nietrzeźwa kierująca.

     Dyżurny KPP Białobrzegi  około 7:25 otrzymał pierwsze zgłoszeni o kolizji drogowej w miejscowości Radzanów. Policjanci, którzy dojechali na miejsce ustalili, że do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania. Kierujący VW Golfem chcąc wyprzedzić busa nie upewnił się czy z przeciwka nie nadjeżdża inny pojazd. Zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z 23- letnią kierującą Fordem. Nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi, a sprawca wypadku 20 letni mieszkaniec powiatu radomskiego ukarany został mandatem karnym.

     Kolejne zdarzenie miało miejsce około 8:55 na trasie S7 w miejscowości Falęcice. Kierująca Oplem Astrą 22 -latka po zjechaniu z drogi wojewódzkiej nr 731 na trasę S7 w kierunku Radomia zorientowała się, że jedzie w niewłaściwym kierunku. Postanowiła zawrócić i około 30 metrów od zjazdu z węzła zawracając  na całej szerokości jezdni wjechała wprost pod Hondę, prowadzoną przez 60 letnią kobietę. Kiedy policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia okazało się, że  kierująca Oplem miała blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przewoziła dodatkowo ze sobą dwoje pasażerów, w tym jedną  kobietę również w stanie nietrzeźwości. Do czasu usunięcia skutków wypadku lewa część jezdni  była zablokowana a ruch odbywał się prawym pasem. Teraz mieszkanka powiatu grójeckiego za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi za to kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna.

Apelujemy  do wszystkich kierowców pomimo sprzyjających warunków drogowych o zachowanie ostrożności  i przestrzeganie przepisów drogowych.

 

Autor: asp. Edward Banach/KPP Białobrzegi

  • kolizja w Radzanowie
  • kolizja w Radzanowie - pojazd sprawcy zdarzenia
  • kolizja w Radzanowie - pojazd pokrzywdzonej
  • kolizja na drodze S7
  • kolizja na drodze S7 - odholowanie pojazdu
  • kolizja na drodze S7 - pojazd pokrzywdzonej
  • kolizja na drodze S7 - zabezpieczanie miejsca

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Powrót na górę strony