Aktualności

Debata społeczna - „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

Data publikacji 17.11.2017

Wczoraj w hali sportowej odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Mieszkańcy powiatu mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Głosów uczestników z uwagą słuchali przede wszystkim policjanci z białobrzeskiej komendy a także władze powiatu.

     Wczoraj o godzinie 14:00 w Białobrzegach odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, między innymi: Wicestarosta Białobrzeski- Ireneusz Gumowski,  Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi- Adam Bolek, przedstawiciele instytucji publicznych, młodzież oraz osoby prywatne. Podczas spotkania rozmawiano na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, służby dzielnicowego, a także stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu białobrzeskiego. Policjant koordynator Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa obsługujący na co dzień zgłoszenia od mieszkańców pokazał jak w praktyce działa mapa i to w jaki sposób wygląda nanoszenie zagrożenia na mapę. Wytłumaczył jak wygląda dalsza procedura weryfikacji zagrożenia przez funkcjonariuszy Policji  i to w jaki sposób można sprawdzić czy zagrożenie zostało potwierdzone. Komendant Powiatowy Policji w Białobrzegach korzystając z doskonałej okazji, promował zawód policjanta, jako człowieka otwartego, który potrafi słuchać ludzi ii chce nieść im pomoc. Zachęcał przybyłą na spotkanie młodzież do założenia munduru policjanta, tym bardziej, że wielu z nich nie wybrało jeszcze swojej drogi zawodowej.

    Debata zakończyła się dyskusją. Poruszane tematy były zróżnicowane leżące w kompetencji Starosty Białobrzeskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi. Dotyczyły przede wszystkim budowy nowych odcinków dróg i poprawy istniejącej infrastruktury drogowej.

      Wczorajsza debata społeczna pokazała, że do realizacji wielu codziennych zadań potrzebne jest współdziałanie różnych służb, instytucji, a także indywidualnych osób, które chociażby poprzez informację o nowym zagrożeniu mogą przyczynić się do jego likwidacji. Na takie sygnały białobrzescy policjanci oczekują nie tylko w dniu debaty. Można je przekazywać w każdym terminie za pośrednictwem dzielnicowych, poprzez indywidualne rozmowy w komendzie, e-mailowo, czy telefonicznie – nawet anonimowo

 

autor: mł. asp. Edward Banach/KPP Białobrzegi

Powrót na górę strony