,,Noc profilaktyki” w Zespole Szkół w Obierwi gm. Lelis - KMP Ostrołęka - Policja Mazowiecka

KMP Ostrołęka

,,Noc profilaktyki” w Zespole Szkół w Obierwi gm. Lelis

W piątek 21 kwietnia późnym wieczorem rozpoczęła się już po raz drugi ,,Noc profilaktyki” w Zespole Szkół w Obierwi gm. Lelis. W działaniach profilaktycznych wzięła udział młodzież z Obierwi, Kadzidła i Chudka. Na podkreślenie zasługuje fakt, że głównym organizatorem spotkań jest sama młodzież, oczywiście działania te nie mogłyby się odbyć bez ogromnego zaangażowania dyrekcji placówek oświatowych oraz nauczycieli.

Oprócz wspaniałej atmosfery, młodzież miała do dyspozycji szereg warsztatów, m.in.
- Koncert profilaktyczny Wojciecha Dudkowskiego i zespołu „Droga na Ostrołękę”

-Pokaz trików piłkarskich Adriana Duszaka złotego medalisty mistrzostw Polski w Freestyle’u - 2016

- Blok zajęć sportowych: (podział na grupy, hala sportowa)

-Pokaz i warsztaty sztuk walki – jiu jitsu, MMA Gladiator Ostrołęka

-Pokaz i warsztaty sztuk walki – kung fu Marek Polewacz

-Zumba dance – zajęcia prowadzone przez Justynę Niedzwiecką

-Warsztaty piłkarskie Adrian Duszak

Ponadto młodzież miała okazję wypróbować swoich sił w ,,telewizji”, a to dzięki warsztatom z autoprezentacji przeprowadzonym już po raz kolejny przez ks. Tomasza Trzaskę wicedyrektora Radia Nadzieja. Podczas zajęć u ks. Tomasza młodzież miała możliwość  zapoznania się z prompterem, który jest wykorzystywany w wielu studiach telewizyjnych.
W przerwie pomiędzy warsztatami młodzież z grupy teatralnej z Zespołu Szkół w Obierwi przedstawiła na wysokim poziomie spektakl ,, Mur”.

,,Noc profilaktyki” była doskonałą okazją do rozpoczęcia przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ogólnopolskiej  akcji ,, Kręci mnie bezpieczeństwo”.  W tym celu przygotowano stoisko do znakowania rowerów oraz przeprowadzono  z młodzieżą pogadankę na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem ,, na rowerze”, m.in.  przypomniano  podstawowe znaki drogowe, obowiązkowe wyposażenie rowerów, przygotowano tor przeszkód z wykorzystaniem ,, alcogoogli” oraz wyświetlono filmy profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Młodzież miała także okazję wziąć udział w zajęciach z samoobrony, które poprowadził st. post. Daniel Zaręmba, zdobywca złotego medalu w Pucharze Europy.

 Cieszy bardzo fakt, że każde z przeprowadzonych warsztatów charakteryzowały się dużą aktywnością uczestników. W II ,,Nocy profilaktyki” w Obierwii udział wzięło około łącznie około 90 osób.

Powrót na górę strony