Drużyna KWP z siedzibą w Radomiu, której kapitanem był mł. asp. Robert Krajewski – policjant Wydziału Konwojowego, otarła się o podium w V Mistrzostwach Polski Policji w koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji „Mielno 2023”.

Data publikacji 25.05.2023

Reprezentacja policjantów KWP zs. w Radomiu w dniach 12-13 maja 2023 roku brała udział w V Mistrzostwach Polski w koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji „Mielno 2023”. W czasie wyczerpujących zmagań i boiskowej sportowej rywalizacji zajęła bardzo dobre czwarte miejsce.

Sportowe zmagania trwały 2 dni i brało w nich udział 10 policyjnych drużyn z całej Polski. Nasi koszykarze zostali wylosowani do grupy A, a ich przeciwnikami byli kolejno policjanci z KSP, KWP Lublin, KWP Opole i KWP Katowice. W każdym meczu walczyli na całego i zasłużenie wyszli z grupy. Motorem napędowym drużyny był jej kapitan – mł. asp. Robert Krajewski. W sukurs przyszli mu m. in. koledzy z Wydziału Konwojowego – mł. asp. Krzysztof Katus oraz mł. asp. Sławomir Badeński. W fazie finałowej, mimo niesamowitej woli walki ulegli najpierw policjantom reprezentującym KWP w Bydgoszczy, natomiast w meczu o III miejsce gospodarzom turnieju reprezentującym KWP ze Szczecina. Dzięki swej determinacji i zaangażowaniu towarzyszącemu im również w codziennej służbie znaleźli się na bardzo dobrym 4 miejscu. I miejsce w zawodach wywalczyła drużyna KWP Katowice, która w finale pokonała drużynę KWP Bydgoszcz.

Gratulujemy występu i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

Opr./Foto: mł. asp. Karol Pluta/Waldemar Nowak