Podsumowanie pierwszego, wakacyjnego weekendu na mazowieckich drogach - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Podsumowanie pierwszego, wakacyjnego weekendu na mazowieckich drogach

Data publikacji 26.06.2017

Policjanci mazowieckiej drogówki podsumowali zdarzenia, do których doszło na naszych drogach od 23 - do 26 czerwca , czyli pierwszego wakacyjnego weekendu. Jak każdego roku, był to czas wzmożonego ruchu. Z zebranych danych wynika, że w tych dniach doszło na Mazowszu do 26 wypadków drogowych.

W tych dniach nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali głównie policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej niż zwykle patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami, w tym z dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od piątku do niedzieli, doszło do na mazowieckich drogach do 26 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 28 zostało rannych. W tym samym czasie w ubiegłym roku miały miejsce 34 wypadki, 3 osoby zginęły a 44 odniosło obrażenia.

Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę 107 kierującym, którzy prowadzili pod wpływem i po spożyciu alkoholu.

Powrót na górę strony