Bez uprawnień i pod wpływem narkotyków uciekał przed Policją - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Bez uprawnień i pod wpływem narkotyków uciekał przed Policją

Data publikacji 20.03.2017

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a badanie narkotestem dało wynik pozytywny. Na dodatek na podstawie decyzji administracyjnej kierujący ma cofnięte uprawnienia. Mieszkaniec gminy Sochaczewa będzie odpowiadał przed sądem.

W piątkowy wieczór policjanci w miejscowości Zosin próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Kia. Pojazd nie zatrzymał się umundurowanym funkcjonariuszom z drogówki i zaczął uciekać w kierunku Żelazowej Woli. Policjanci podjęli pościg za pojazdem używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący jednak nadal się nie zatrzymywał. Z nadmierną prędkością przejechał przez miejscowość Feliksów, gdzie wyprzedzał pojazdy na przejściu dla pieszych, skrzyżowaniu, zmuszając innych uczestników ruchu jadących z przeciwka do gwałtownego hamowania i zjeżdżania z drogi.

Policjanci pojazd zatrzymali w miejscowości Żelazowa Wola. Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Sochaczew. Mężczyzna został poddany badaniu narkotestem, który wskazał wynik pozytywny. Ustalono również, że mężczyzna w ogóle nie powinien kierować autem, ponieważ na podstawie decyzji administracyjnej ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na obecność środków odurzających. Pojazd, którym kierował został usunięty z drogi.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem środka odurzającego grozi kara  pozbawienia wolności do lat 2. 

 

Autor: sierż. szt. Agnieszka Dzik/AC

Powrót na górę strony