Poszukiwany spowodował kolizję po alkoholu - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Poszukiwany spowodował kolizję po alkoholu

Data publikacji 15.03.2017

Nietrzeźwy kierujący mając 3 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany kilkoma listami gończymi i ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

We wtorek na ul. Kieleckiej w Radomiu doszło do kolizji drogowej, w której peugeot uderzył w tył pojazdu poprzedzającego. Gdy na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci okazało się, że sprawca kolizji jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało u 29-letniego mieszkańca Radomia blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca miał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień.

Jak by tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych bazach, okazało się, że jest on poszukiwany na podstawie listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Radomiu oraz Sąd Rejonowy w Jędrzejowie do odbycia kary 3 lata i 10 miesięcy.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz odpowie m.in. za spowodowanie kolizji, kierowanie autem po alkoholu i niestosowanie się do orzeczonych zakazów sądowych. Po wykonaniu czynności zostanie przewieziony do aresztu śledczego w celu odbycia zaległej kary pobawienia wolności.

 

Autor: Justyna Leszczyńska/RJ

Powrót na górę strony