Groził taksówkarzowi nożem. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Groził taksówkarzowi nożem. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 09.03.2017

Zamówili zakupy za pośrednictwem taksówkarza, gdy ten dostarczał produkty jeden z mężczyzn wyjął nóż grożąc kierowcy. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali rozbojarza. Teraz mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie, a za swoje czyny odpowie przed sadem. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w weekendową noc na jednej z płockich ulic. Kierowca taksówki realizował zamówienie polegające na dowozie zakupów do jednego z mieszkań. Gdy przyjechał pod wskazany adres z bloku wyszła grupa osób. Chcieli odebrać zamówienie, jednak okazało się, że nie mają wystarczającej kwoty pieniędzy, aby zapłacić za całość zakupów. Dlatego zabrali tylko część zamówienia i wrócili do mieszkania po gotówkę, aby zapłacić za resztę. W tym czasie przy taksówkarzu pozostał jeden z mężczyzn. W pewnym momencie wyjął on nóż. Grożąc kierowcy zażądał wydania pozostałych zakupów. Przerażony taksówkarz oddał zakupy, po czym szybko odjechał.

O całym zdarzeniu została powiadomiona Policja. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli ustalenia, kim był napastnik. W wyniku szybkiego i sprawnego działania płoccy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. Okazał się nim być 50-letni mieszkaniec Płocka.

Mężczyzna został już przesłuchany na okoliczność zdarzenia. Usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego 50-latka tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku stosując wobec sprawcy rozboju tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Za rozbój z użyciem noża w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Piasek/AC

Powrót na górę strony