Aktualności

Policjanci z Radomia zatrzymali podejrzanych o włamanie do bankomatu – udaremniono kradzież znacznej ilości gotówki

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn tuż po włamaniu do bankomatu na terenie Lublina. Dzięki temu zapobiegli kradzieży znacznej ilości gotówki. Ponieważ podejrzani mogą mieć związek z próbą podobnego włamania na początku roku w Radomiu – sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Radomiu.

23 stycznia tego roku, nieznani sprawcy próbowali przy ulicy Słowackiego w Radomiu wysadzić bankomat. Próba kradzieży się nie powiodła, a policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej w Radomiu rozpoczęli ustalenia dotyczące wytypowania odpowiedzialnych za to zdarzenie.

W ostatnich dniach ustalono, że podejrzewane osoby przebywają w Lublinie i mogą dopuścić się kolejnego przestępstwa.

W konsekwencji tych działań, 15 lutego w nocy, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn tuż po tym jak włamali się do bankomatu i próbowali ukraść banknoty. Szybkie działania kryminalnych udaremniły kradzież znacznej ilości gotówki, którą wypełniony był bankomat.

Dodatkowo okazało się, że do popełnienia tego przestępstwa użyli skradzionego wcześniej w Lublinie volkswagena.

42 i 34 –latek zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Radomiu prowadzącej śledztwo.

Dzisiaj usłyszeli zarzut dotyczący włamania do bankomatu w Lublinie. Trwa zbieranie i weryfikowanie kolejnych dowodów w tym śledztwie. Prokuratura wnioskuje o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

17 Lutego sąd przychylił się do wniosku prkuratury i zadecydował o zastoswaniu dla podejrzanych tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Zespół prasowy KWP zs. w Radomiu

włamanie do bankomatu

Ładowanie odtwarzacza...
1.11 MB
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony