Podziękował policjantom za pilotaż auta, w którym była potrzebująca pomocy kobieta - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Podziękował policjantom za pilotaż auta, w którym była potrzebująca pomocy kobieta

Data publikacji 21.05.2020

„Dzięki szybkiej reakcji Policji ze Skaryszewa oraz lekarzy z Iłży wszystko dobrze się skończyło i mam w domu kompletną rodzinę” - możemy przeczytać w liście, który dotarł do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, a w którym radomianin dziękuje policjantom za pomoc w szybkim dotarciu do szpitala z żoną potrzebującą natychmiastowej pomocy medycznej.

Jak pisaliśmy, pod koniec kwietnia, na drodze krajowej nr 9. w Makowcu do policyjnego radiowozu podbiegł zdenerwowany mężczyzna. Wyjaśnił, że musi szybko dostać się z żoną do szpitala. Z jego relacji wynikało, że kobieta kilka dni wcześniej urodziła dziecko i jej stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Policjanci błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu samochodu do szpitala. Funkcjonariusze włączyli w radiowozie sygnały świetlne oraz dźwiękowe w radiowozie i eskortowali samochód do szpitala w Iłży. Dzięki temu szybko i bezpiecznie kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Teraz do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wpłynęły podziękowania dla policjantów za pomoc i szybko i sprawnie przeprowadzoną akcję.

Autor: Justyna Leszczyńska/RJ

Powrót na górę strony