Policjanci z Wiskitek pomogli rodzinie odbywającej kwarantannę - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci z Wiskitek pomogli rodzinie odbywającej kwarantannę

Data publikacji 26.03.2020

Kwarantanna - to czas w którym funkcjonowanie jest często trudne, a całkowity brak możliwości wyjścia z domu, może pozbawić osoby poddane jej nawet najbardziej niezbędnych produktów jak choćby leków. Taka właśnie sytuacja miała miejsce w poniedziałek, gdy policjanci z Posterunku Policji w Wiskitkach sprawdzali na podległym terenie osoby objęte obowiązkiem izolacji.

W poniedziałek jedna ze sprawdzanych rodzin zapytana przez funkcjonariuszy jak się czują i czy nie potrzebują pomocy, kobieta oznajmiła, że jedna z osób potrzebuje leków przeciwbólowych. Mundurowi mając świadomość tego, że instytucje pomocowe mogłyby udzielić niezbędnej pomocy dopiero kolejnego dnia, a leki te były niemożliwe do zakupienia przez sklep internetowy, postanowili pomóc rodzinie. Policjanci sami pojechali do apteki i kupili potrzebne lekarstwa.

Następnie w sposób wykluczający bezpośredni kontakt, policjanci przekazali rodzinie leki pozostawiając je przy drzwiach mieszkania. Leki przekazali jako gest dobrej woli, a o ich pozostawieniu potrzebującego poinformowali telefonicznie.

Funkcjonariusze, których pomoc była całkowicie bezinteresowna byli mile zaskoczeni słowami podziękowania od rodziny. Sytuacje takie dowodzą, że ten trudny dla wszystkich czas łatwiej będzie przetrwać dzięki wzajemnej życzliwości.

Autor: sierż. Monika Helińska

Powrót na górę strony