Schowali się na strychu, by uniknąć zatrzymania - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Schowali się na strychu, by uniknąć zatrzymania

Data publikacji 02.12.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego żyrardowskiej komendy wytypowali podejrzanych w sprawie kradzieży laptopa. 21- i 42-latek próbowali uniknąć zatrzymania. Schowali się przed policjantami na strychu. Mężczyźni trafili do policyjnej celi i usłyszeli już zarzuty. Grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu „kryminalni” z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie pojechali do jednej z kamienic na terenie Żyrardowa. Policjanci dowiedzieli się, że w opuszczonym budynku mogą przebywać dwie osoby podejrzane o kradzież laptopa, do której doszło w połowie listopada.

Okazało się, że mężczyźni zabarykadowali się na strychu i nie chcieli otworzyć drzwi. Gdy „kryminalni” dostali się do pomieszczenia zatrzymali 21-latka, drugiego podejrzanego nie było. Jednak ich uwagę zwrócił otwarty właz na dach. Postanowili przejść do sąsiedniej kamienicy po zadaszeniu, by zatrzymać drugiego mężczyznę. Na strychu drugiego budynku policjanci zatrzymali 42-latka. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia zajmowane przez obu mężczyzn.

Znaleźli w nich m.in. narkotyki i rower, którym poruszał się sprawca kradzieży laptopa. Starszy z mężczyzn usłyszał zarzut kradzieży wspólnie z 21-latkiem. Młodszy odpowie także za posiadanie amfetaminy, kradzież roweru i 10 kradzieży sklepowych. Podejrzanym grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Agnieszka Ciereszko

 

Powrót na górę strony