Zorganizowana grupa rozbita przez policjantów i prokuratorów. Blisko 650 tys. zł strat - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Zorganizowana grupa rozbita przez policjantów i prokuratorów. Blisko 650 tys. zł strat

Data publikacji 08.11.2019

Policjanci z Garwolina pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Garwolinie rozbili grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o kradzieże pojazdów, próby wyłudzenia odszkodowań od ubezpieczycieli oraz paserstwo. Podejrzani kradli samochody, zgłaszali również fikcyjne kolizje w celu uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 9 osób. Na obecnym etapie śledztwa straty oszacowano na kwotę blisko 650 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej garwolińskiej komendy, rozbili grupę przestępczą która zajmowała się kradzieżami aut oraz wyłudzaniem odszkodowań. Dzięki precyzyjnej analizie zdarzeń, a także współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi ustalono, że grupa osób działała w latach 2015-2018 roku. Skradli kilkanaście bmw na terenie Warszawy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił Prokuraturze Rejonowej w Garwolinie na przedstawienie zarzutów dot. kradzieży z włamaniem, oszustw, próby wyłudzeń odszkodowań oraz paserstwa. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia, a akta sprawy zostały już przesłane do Sądu Rejonowego w Garwolinie.

Autor: asp. szt. Marek Kapusta

Powrót na górę strony