Aktualności

Zagubiony, przemarznięty i zmoknięty mężczyzna stał w lesie oparty o drzewo. Pomogli mu policjanci

Data publikacji 09.10.2019

Wracali z wykonywanych czynności, gdy podczas przejazdu przez las zauważyli samotnego, opartego o drzewo mężczyznę. Wyglądał na osobę, która mogła się źle poczuć lub zagubić. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu od razu zainteresowali się nim. Policjanci zajęli się 47-latkiem, udzielili mu pomocy i wsparcia.

Wczoraj po południu, w drodze powrotnej z realizowanych czynności przeprowadzanych na terenie powiatu grójeckiego, na drodze wojewódzkiej nr 730 funkcjonariusze z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu zauważyli w lesie opartego o drzewo mężczyznę. Wyglądał na osobę, która mogła się źle poczuć lub zagubić. Policjanci od razu zainteresowali się nim.

Gdy funkcjonariusze podeszli do mężczyzny okazało się, że jest przemarzniety, nie wie gdzie się znajduje, na dodatek był przemoknięty przez poadający deszcz. Z rozmowy wynikało, że w tym dniu mężczyzna miał wybrać się do lasu na grzyby z kolegą. Jednak nie mógł sobie przypomnieć gdzie się umówił ze znajomym i jak się tu znalazł. Mężczyzna oświadczył, że nie tylko stracił orientację w terenie, ale również ma problemy z pamięcią.

Policjanci zajęli się 47-latkiem, udzielili mu pomocy i wsparcia oraz wezwali na miejsce patrol z kozienickiej komendy. Po udzieleniu pomocy mężczyzna został odwieziony do szpitala w Kozienicach.

 

ZP KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony