Aktualności

„SMART STOP” - meczowa inauguracja kampanii mazowieckich policjantów i siatkarzy Cerrad Enea Czarnych Radom

Data publikacji 09.10.2019

Mazowiecka drogówka kontynuuje kampanię społeczną „SMART STOP”, której celem jest zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego, jak nierozważne korzystanie z telefonów komórkowych może być niebezpieczne i tragiczne w skutkach. W działania mazowieckich policjantów włączyli się siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom. Tegoroczna inauguracja kampanii nastąpi już w najbliższy piątek (11.10) w czasie Turnieju Partnerstwa Regionalnego, którego gospodarzami będą radomscy siatkarze.

Jak podkreślają organizatorzy kampanii, wyobraźnia przydaje się nie tylko za kierownicą, ale też na pasach. Policjanci i siatkarze będą promować zasadę: „SMART STOP - patrz na drogę”. Adresatami kampanii są przede wszystkim niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w tym dzieci i młodzież, ale także ich rodzice i dziadkowie. W działania mazowieckiej drogówki włączyli się także siatkarze Cerradu Enea Czarnych Radom, którym spodobał się pomysł kampanii społecznej. Informacja o ostrożnym użytkowaniu telefonów komórkowych m.im. przez pieszych pojawi się na meczach rozgrywanych przez drużynę z siatkarskiej PlusLidze. Kampania realizowana jest od kilku lat głównie w szkołach, gdzie przedstawiciele Policji prezentują spot „SMART STOP”, przygotowany podczas jednej z edycji festiwalu filmowego Kameralne Lato, który odbywa się w Radomiu.

Jednym z elementów kampanii, przeprowadzonym już w 2016 roku, było przypominanie niechronionym użytkownikom dróg o odpowiedzialnym posługiwaniu się smartfonami poprzez informacje, które pojawiły się przed przejściami dla pieszych. Policjanci wspólnie z siatkarzami Cerradu Enea Czarnych Radom, przy pomocy specjalnej fluorescencyjnej farby, nanieśli na chodnikach ostrzeżenia z przewodnim hasłem kampanii „SMART STOP”. Napisy takie pojawiły się przed przejściami dla pieszych, gdzie pojawia się dużo młodzieży, w tym przed radomskimi uczelniami.

Tegoroczna edycja dzięki wsparciu z „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”, przez cały sezon siatkarski, będzie promowana poprzez spoty profilaktyczne, ulotki, kamizelki, worki odblaskowe wśród lokalnych społeczności, na meczach, a także szkołach podstawowych w ramach Partnerstwa Regionalnego czyli projektu wspierającego rozwój siatkówki w miastach i gminach regionu wprowadzony przez Stowarzyszenie CZARNI Radom, właściciela klubu Cerrad Enea Czarni Radom.

Oficjalny strat kampanii nastąpi już w najbliższy piątek (11.10) w czasie Turnieju Partnerstwa Regionalnego, którego gospodarzami będą Cerrad Enea Czarni Radom. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny. Przed meczem nastąpi prezentacja nagranych do celów kampanii spotów skierowanych dla pieszych korzystających z telefonów komórkowych. W trakcie meczu wolontariusze będą rozdawać ulotki, a dla uważnych kibiców będą inne upominki związane z kampanią. Początek o godz.18.30 w hali MOSiR w Radomiu przy ul. Narutowicza 9. ZAPRASZAMY SEREDECZNIE!

Autor: kom. Emilia Kosma

 

Powrót na górę strony