Nietrzeźwa kierująca doprowadziła do kolizji - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Nietrzeźwa kierująca doprowadziła do kolizji

Data publikacji 08.10.2019

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała kierująca peugeotem, która doprowadziła do kolizji drogowej. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Do zdarzenia doszło w Wyszkowie na rondzie Księdza W. Mieczkowskiego. Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego, 61-letnia mieszkanka gm. Wyszków kierująca peugeotem nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzyła w jadącego przed nią opla. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowców uczestniczących w kolizji, okazało się, że kobieta jest nietrzeźwa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jej organizmie ponad 2 promile. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Zapis z monitoringu powinien skłonić do myślenia i refleksji nad tym, jak ryzykownie jest wsiadać za kierownicę po alkoholu. Nagranie pokazuje w jak bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest łamanie tej podstawowej zasady. Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Prowadzenie pojazdu wymaga przede wszystkim świetnej koordynacji wzrokowo - ruchowej, a te alkohol zaburza najszybciej. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki zdrowotne, psychiczne i moralne mogą okazać się nieodwracalne i towarzyszyć przez resztę życia. Warto o tym pamiętać?

Autor: mł. asp. Marta Gierlicka

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony