Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG” - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”

Data publikacji 08.10.2019

9 października 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Podczas prowadzonych działań wybrane patrole Policji będą używać przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska.

Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Podsumowanie:

Podczas działań policjanci skontrolowali 1259 pojazdów, wykonali 17 pomiarów z użyciem analizatora spalin, ujawnili 25 nieprawidłowości w zakresie emisji spalin, oraz zatrzymali 25 dowodów rejestracyjnych w związku z nadmierną emisją spalin.

 

CHROŃ ŻYCIE NA MAZOWIECKICH DROGACH”

Interesuje nas TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, a nie Twoje pieniądze !”

(BRD KGP)

Powrót na górę strony