6 piratów drogowych straciło prawo jazdy na 3 miesiące - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

6 piratów drogowych straciło prawo jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 12.09.2019

Niestety na drogach wciąż nie brakuje kierowców - piratów drogowych, kierujących się tylko brawurą. Jednak za lekceważenie przepisów ruchu drogowego muszą się oni liczyć z surowymi konsekwencjami - wysokimi mandatami, punktami karnymi, a nawet utratą prawa jazdy. W zaledwie jedno popołudnie policjanci z płońskiej drogówki aż 6 kierowcom zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące.

Tylko wczoraj policjanci płońskiej drogówki aż 6-krotnie interweniowali wobec nieodpowiedzialnych kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszystkie kontrole drogowe miały miejsce na drodze krajowej nr 62.

W Goławinie uprawnienia do kierowania pojazdami straciło pięciu kierowców. Pierwszym był kierujący osobowym volkswagenem 33-letni obywatel Jordanii, który przekroczył prędkość o 54 km/h. O 56 km/h za szybko jechała 33-letnia kobieta, mieszkanka gm. Słupno (pow. płocki), kierująca skodą. Dwoje kolejnych kierowców, 35-letni inowrocławianin - kierowca opla, jak i 30-letnia kierująca toyotą mieszkanka pow. lipnowskiego (woj. kujawsko-pomorskie), przekroczyli prędkość o 58 km/h. Najszybciej, bo 109 km/h przez Goławin przejeżdżała 66 -letnia płocczanka, kierująca suzuki.

W Woli, również na krajowej 62-ce policjanci z płońskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę bmw, który nie stosował się do ograniczeń prędkości. 42 letni mieszkaniec Płocka jechał z prędkością 104 km/h.

Wszyscy kierujący zostali ukarani mandatem i punktami karnymi, na 3 miesiące stracili swoje prawa jazdy.

 

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony