„Jabłko-cytryna” na drodze krajowej K12 - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

„Jabłko-cytryna” na drodze krajowej K12

Data publikacji 12.09.2019

Policjanci z przysuskiej komendy, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzili działania „Jabłko-cytryna”, w której uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przysusze.

Policjanci wraz dziećmi na drodze krajowej K12 zatrzymywali wybrane pojazdy. Kierowców jadących z prawidłową prędkością i przestrzegających zasad ruchu drogowego nagradzali jabłkiem. Pozostali kierowcy otrzymywali cytrynę, którą musieli zjeść na oczach dzieci.

Dzieci zwracały kierującym uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i właściwe zachowanie się na drodze w rejonie szkół i przejść dla pieszych. W przypadku zachowania zgodnego z prawem dzieci dziękowały kierowcom za bezpieczną jazdę i życzyły szerokiej drogi.

Z dużym zainteresowaniem uczniowie obserwowali pracę funkcjonariuszy. Sami kierujący zaskoczeni nietypową kontrolą z uśmiechem na twarzy przyjmowali werdykt dzieci, nawet jeśli musieli zjeść cytrynę. Mamy nadzieję, iż akcja zmobilizowała kierowców do rozsądnej jazdy, zwłaszcza w rejonie szkół.

Autor: st. asp. Aneta Wilk

  • Umundurowani policjanci wraz z dziećmi rozdają cytryny
  • Umundurowani policjanci wraz z dziećmi rozdają cytryny
  • Umundurowani policjanci wraz z dziećmi rozdają cytryny
Powrót na górę strony