Piknik strzelecki w Piastowie z policjantami - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Piknik strzelecki w Piastowie z policjantami

Data publikacji 09.09.2019

IX Radomski Piknik Strzelecki odbył się w sobotę na strzelnicy w Piastowie w gminie Jedlińsk. W programie było wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Można było oczywiście spróbować strzelania z broni palnej pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, jak również porozmawiać z radomskimi policjantami. Na najmłodszych czekało wiele gier i zabaw o tematyce BRD. Swoją obecnością zaszczycił Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podinsp. Sebastian Strzeżek oraz Komendant Miejski Policji w Radomiu podinsp. Robert Hodio.

Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu zorganizował stoisko profilaktyczno-edukacyjne, na którym można było skorzystać z licznych atrakcji. Dzieci mogły spróbować swoich sił na rowerowym torze przeszkód, na najmłodszych czekały malowanki, gry i konkursy o tematyce BRD. Na telebimie wyświetlane były treści multimedialne o tematyce BRD, można też było przekonać się jak zachowuje się człowiek pod wpływem alkoholu, korzystając z alkogoogli.

Natomiast Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu przygotował: porady, informacje i materiały z zakresu symptomów i przeciwdziałania różnorodnym patologiom, edukacyjną grę planszową dla dzieci, kącik artystyczny, gdzie najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach plastycznych oraz rozwiązywać zagadki dotyczące bezpieczeństwa. Za udział w zabawach każde dziecko otrzymało drobny upominek.

Na miłośników policyjnych radiowozów czekały najnowsze i najszybsze pojazdy. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji zaprezentowali BMW, które na co dzień zatrzymuja amatorów szybkiej i niebezpiecznej jazdy, działając w policyjnej grupie SPEED.

Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu zaprezentowała swoje stoisko oraz ofertę dla zainteresowanych. Można było porozmawiać o pracy policjanta oraz dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełnić by wstąpić w szeregi Policji. Przedstawione były szczegóły postępowania rekrutacyjnego oraz możliwości jakie oferuje służba. Na miejscu można było również wypełnić kwestionariusz osobowy do przyjęcia do służby. Policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. O szczegóły przyjęcia do służby pytały nie tylko osoby młode, często zainteresowani byli rodzice, których dzieci niebawem kończą edukacje.

IX Radomski Piknik Strzelecki patronatem honorowym objął Patronatem imprezę objęli:

- Prezes Fabryki Broni Adam Suliga

- Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz

- Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk

- Wójt Gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

  • Piknik strzelecki w Piastowie - na zdjęciu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podinsp. Sebastian Strzeżek oraz Komendant Miejski Policji w Radomiu podinsp. Robert Hodio wraz z policjantami
  • Piknik strzelecki w Piastowie z policjantami
  • Piknik strzelecki w Piastowie z policjantami
  • Piknik strzelecki w Piastowie z policjantami
  • Piknik strzelecki w Piastowie z policjantami
  • Piknik strzelecki w Piastowie z policjantami
  • Piknik strzelecki w Piastowie z policjantami
  • Piknik strzelecki w Piastowie z policjantami
  • Piknik strzelecki w Piastowie z policjantami
Powrót na górę strony