Radomscy policjanci ujawniają kolejne nielegalne towary - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Radomscy policjanci ujawniają kolejne nielegalne towary

Data publikacji 20.01.2017

Radomscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kolejne osoby posiadające wyroby bez wymaganej przepisami akcyzy. Za przestępstwo, którego się dopuścili zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości gospodarczej zatrzymali kolejne osoby podejrzane o przestępstwa karno-skarbowe.

Policjanci mając podejrzenia co do przestępczej działalności jednego z mieszkańców gminy Pionki pojawili się w jego mieszkaniu. Ich ustalenia okazały się słuszne. W trakcie przeszukania przez policjantów pomieszczeń należących do 50-latka znaleźli niemal 2 tysiące paczek papierosów różnych marek. Towar nie posiadał wymaganych prawem znaków polskiej akcyzy. Straty powstałe na szkodę Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na blisko 30 tys. złotych.


Natomiast na jednej z ulic w Radomiu policjanci zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Samochodem jechało dwoje młodych ludzi w wieku 20 lat. Funkcjonariusze posiadali informację, że w pojeździe mogą być przewożone wyroby bez akcyzy. W aucie policjanci znaleźli 19 kg krajanki tytoniowej. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzn zabezpieczono kolejne kilogramy tytoniu oraz przedmioty służące do produkcji papierosów.

Podróżujący samochodem zostali zatrzymani, nielegalny towar przekazano do Urzędu Celnego w Radomiu. Teraz mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo karno-skarbowe.

 Autor: Justyna Leszczyńska/AC

Powrót na górę strony