Podsumowanie - „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Podsumowanie - „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 09.08.2019

Utrzymujący się wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kraju, jak również na terenie garnizonu mazowieckiego spowodowany jest m.in nagminnym łamaniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego przez kierujących oraz niechronionych uczestników dróg.

Istniejący stan bezpieczeństwa na drogach obliguje policjantów służby ruchu drogowego do podjęcia zdecydowanych działań w celu ograniczenia negatywnych zjawisk.

Śmiertelność w wypadkach drogowych w Polsce na tle innych państw europejskich jest wyjątkowo wysoka. Na każde 100 wypadków w naszym kraju ginie 12 osób, podczas gdy średnio w krajach UE zaledwie 3 osoby. Towarzyszy temu wysoki odsetek urazów powypadkowych prowadzących do trwałego inwalidztwa.

Zgodnie z harmonogramem działań krajowych w dniu 08.08.2019r., przeprowadzono działania pod nazwą „ Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” .

W działaniach policjanci łącznie ujawnili aż 204 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami silnikowymi godzące w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

 

 

„CHROŃ ŻYCIE NA MAZOWIECKICH DROGACH”

„Interesuje nas TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, a nie Twoje pieniądze !”

Powrót na górę strony