Wakacyjna Komenda - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Wakacyjna Komenda

Kolejny raz w okresie wakacyjnym Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu otwiera swoje drzwi dla dzieci spędzających wakacje w mieście. W czwartek mundurowych z mazowieckiej komendy odwiedzili uczestnicy półkolonii „English Camp”.

Wczoraj Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu odwiedziły dzieci i młodzież biorące udział w czwartej już edycji półkolonii „English Camp” organizowanej przez parafię ewangelicko-augsburską w Radomiu. W spotkaniu wzięło udział 52 dzieci z Radomia i okolic.

Tego dnia dzieci pod czujnym okiem funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji KWP zs w Radomiu wzięły udział w warsztatach prewencyjnych, podczas których poznały zasady bezpiecznego wypoczynku. Następnie odwiedziły Samodzielny Pododdział Prewencji Policji, gdzie policjanci przedstawili dzieciom charakterystykę swojej pracy, zaprezentowali radiowozy policyjne oraz sprzęt, jakim na co dzień posługują się w swojej służbie. dzieci mogły wcielić się w rolę funkcjonariuszy policji.

Spotkania mazowieckich mundurowych z dziećmi mają na celu przybliżenie im specyfiki zawodu policjanta i uświadomienie im jak ważne i odpowiedzialne zadania funkcjonariusze pełnią w trosce o ich bezpieczeństwo. Nie zabrakło apeli o rozsądek i rozwagę podczas poruszania się po drodze, ale również szeroko rozumianego bezpieczeństwa z uwagi na trwające wakacje.

 

Autor: Gonciarz Malwina

 

 

Powrót na górę strony