Mazowieccy kontrterroryści wśród najlepszych w kraju! - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Mazowieccy kontrterroryści wśród najlepszych w kraju!

Data publikacji 12.07.2019

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się Międzynarodowe Zawody Wytrzymałościowo-Siłowe Służb Mundurowych „Uwierz, Walcz, Zwyciężaj!” oraz Mistrzostwa Polski Policji. Przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem honorowym Elżbiety Witek - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu zajęli pierwsze miejsce w strzelaniu oraz trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej w Mistrzostwach Polski Policji.

Zawody przeznaczone były dla policyjnych oraz wojskowych jednostek specjalnych. Ponadto udział wzięli przedstawiciele zaproszonych służb mundurowych. Drużyny 3-osobowe rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach sprawnościowych, takich jak: tor przeszkód, wejście i zejście po linie oraz strzelanie. W ramach pierwszej konkurencji, zawodnicy musieli m.in. wdrapać się na drabinkę przestrzenną o wysokości ponad sześciu metrów, przejść ściankę z balkonami, przenieść manekina na dystansie około 50 metrów, a także przebiec odcinek 400 m. W drugiej konkurencji, mundurowi wykonywali wejście po linie zawieszonej na wysokości 6 m oraz zejście w formie zeskoku po trzech stopniach (3,5 m, 2,5 m oraz 1,5 m). W ostatnim zadaniu członkowie drużyn musieli po 15 powtórzeniach ćwiczenia wytrzymałościowo-siłowego „burpee”, korzystając z pistoletu Glock 17 oddać kolejno po 5 strzałów do oddalonego celu na dystansie: 20, 15 oraz 10 metrów. Wszystkie zadania uczestnicy musieli pokonać w jak najkrótszym czasie.

Obserwatorzy sportowych zmagań byli pod wrażeniem sprawności fizycznej uczestników. Mimo imponującej woli zwycięstwa, rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze i w duchu fair play. Największą liczbę punktów w Międzynarodowych Zawodach Wytrzymałościowo-Siłowych Służb Mundurowych „Uwierz, Walcz, Zwyciężaj!” zdobyła drużyna EKO COBRA z Austrii, zajmując I miejsce. Drugie miejsce zdobyli funkcjonariusze z SPKP Kraków, natomiast na III miejscu znaleźli się policjanci pełniący służbę w SPKP Gorzów Wielkopolski.

W ramach zawodów zorganizowane były także Mistrzostwa Polski Policji. Tytuł mistrza przypadł drużynie SPKP Kraków; wicemistrzem zostali zawodnicy SPKP Gorzów Wielkopolski; trzecie miejsce na podium przypadło reprezentacji SPKP Radom.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Gabinet Komendanta Głównego Policji, Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA”, Centrum Szkolenia Policji; współorganizatorem - Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Tekst: MG/WP

Powrót na górę strony