15 miesięczne dziecko na klatce schodowej pod opieką pijanej matki - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

15 miesięczne dziecko na klatce schodowej pod opieką pijanej matki

Data publikacji 08.07.2019

Dzięki szybkiej reakcji mieszkanki Ciechanowa, 15 miesięczne dziecko jest bezpieczne pod opieką w szpitalu. 32-letnia matka opiekowała się dzieckiem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Kobieta usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu w Ciechanowie. Przechodząca obok bloku mieszkanka Ciechanowa usłyszała płacz dziecka a w drzwiach wejściowych wystającą nóżkę dziecka. Zaniepokojona widokiem postanowiła sprawdzić co się stało, gdy dostała się na klatkę schodową zauważyła jak malutkie dziecko samo wchodziło po schodach a na półpiętrze stała kobieta. Dziecko straciło równowagę i spadło ze schodów. Gdy matka dziecka nie zareagowała, mieszkanka Ciechanowa natychmiast zaopiekowała się maluchem. Wezwała na miejsce karetkę pogotowia oraz policję. Jak się okazało kobieta była pijana. 15 miesięczny chłopczyk trafił do szpitala a jego nietrzeźwa matka została zatrzymana przez policję.

Gdyby nie zdecydowana i szybka reakcja kobiety mogło by dojść do tragedii. Dziecko przebywa pod doskonałą opieką w szpitalu.

Matka natomiast usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Teraz decyzję dotyczącą opieki nad dzieckiem podejmie Sąd Rodzinny.

 

Autor: kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony