Aktualności

Płocki dzielnicowy laureatem ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł ”

Data publikacji 05.07.2019

Już po raz kolejny w tym roku zorganizowany został ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego przy współpracy z Biurem Prewencji KGP. Jednym z pięciu zwycięzców konkursu został dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku - st. asp. Andrzej Matczak.

To już 12 edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego istotą jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Laureaci konkursu a dotychczas wyłoniono ich 55 to funkcjonariusze nie tylko służby prewencyjnej ale i kryminalnej. Tegoroczna edycja konkursu objęta została honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, sama zaś uroczystość wręczenia wyróżnień laureatom tej edycji została wpisana w program centralnych obchodów Święta Policji.

W tym roku to starszy dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, st.asp. Andrzej Matczak na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych, został jednym z pięciu laureatów ogólnopolskiego konkursu. Płocki dzielnicowy to jedyny policjant wyróżniony na terenie województwa mazowieckiego.

To wielki zaszczyt dla płockiej komendy mieć w swoich szeregach policjanta, który za swoją wyjątkową postawę i zaangażowanie w pomoc rodzinom dotkniętym problemami otrzymał uznanie mieszkańców. To kolejny dowód, na to że policjant to nie tylko zawód, a wyjątkowa rola społeczna jaką jest służba społeczeństwu naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi.

Gratulujemy st.asp. Andrzejowi Matczakowi wyjątkowego uznania i życzymy, aby trud i zaangażowanie w sprawy mieszkańców Płocka dalej znajdowały szacunek oraz budowały społeczne zaufanie do policyjnego munduru.

Autor: sierż. szt. Marta Lewandowska

Powrót na górę strony