Ukradła skuter i rower, szybko została zatrzymana - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Ukradła skuter i rower, szybko została zatrzymana

Data publikacji 04.07.2019

Zatrzymany sprawca i odzyskanie pojazdów o wartości kilku tysięcy złotych - tak w skrócie można podsumować szybkie i co najważniejsze skuteczne działania policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu. 28-latka została zatrzymani po kilkudziesięciu minutach od czasu otrzymania zgłoszenia przez mundurowych o kradzieży.

Świetnym rozpoznaniem swojego rejonu służbowego oraz dużą determinacją w służbie wykazali się policjanci z Myszyńca, którzy zaledwie po kilkudziesięciu minutach od zgłoszonej kradzieży skutera i roweru o wartości ponad 5 tys złotych zatrzymali sprawcę tego zdarzenia. Mundurowi odzyskali także ukryte pojazdy, które zostały już przekazane właścicielowi.

Funkcjonariusze z Myszyńca po raz kolejny swoim działaniem udowodnili skuteczność. Mundurowi zgłoszenie o kradzieży otrzymali wczoraj kilka minut przed godziną 7. Według zgłaszającego na terenie jednej z posesji w Myszyńcu w nocy miała miejsce kradzież jego motoroweru i roweru górskiego. Pojazdy wycenione zostały przez właściciela na kwotę ok. 5 złotych.

Od razu po otrzymaniu informacji policjanci rozpoczęli poszukiwania skradzionych pojazdów oraz ustalenia sprawcy tego przestępstwa. Już po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze odnaleźli skradziony motorower, znajdował się on w zaroślach w rejonie rzeki Rozogi.

Po następnych kilkunastu minutach policjanci odnaleźli kolejny ze skradzionych jednośladów. Tym razem rower, który został ukryty na terenie Myszyńca w rejonie fontanny. W wyniku szybkich, a co najważniejsze skutecznych działań do sprawy policjanci zatrzymali 28-letnią mieszkankę powiatu ostrołęckiego, która przyznała się do kradzieży. Po wykonanych czynnościach obydwa pojazdy zostały przekazane prawowitemu właścicielowi.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą mundurowi z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

Autor: asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony