Zwycięzcy wojewódzkich eliminacji "Policjant Służby Kryminalnej 2019" nagrodzeni - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Zwycięzcy wojewódzkich eliminacji "Policjant Służby Kryminalnej 2019" nagrodzeni

Data publikacji 12.06.2019

W kwietniu br. w miejscowości Klwów w powiecie przysuskim odbyły się eliminacje zespołów kryminalistycznych pomiędzy miejskimi i powiatowymi jednostkami Policji garnizonu mazowieckiego. Dziś Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nagrodził i pogratulował zwycięzcom.

Zawody odbyły się 16 i 17 kwietnia br. i były wojewódzkimi eliminacjami do ogólnopolskiego konkursu "Policjant Służby Kryminalnej 2019". W konkursie uczestniczyli policjanci służby kryminalnej z komend miejskich i powiatowych województwa mazowieckiego. Zmagania trwały przez 2 dni i wzięło w nich udział 28 zespołów. Każda drużyna liczyła 4 osoby i składała się z policjanta dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, technika kryminalistyki oraz sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą. Zawody były podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Każdy zespół po zakończeniu części teoretycznej miał wyznaczony teren do przeprowadzenia czynności na miejscu zdarzenia. Podczas konkursu policjanci musieli się także wykazać umiejętnościami strzeleckimi i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzisiaj w Ciechanowie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Kamil Borkowski nagrodził i pogratulował zwycięzcom. W kategorii policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą oraz policjant dochodzeniowo-śledczy najlepszymi okazali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Natomiast wśród techników kryminalistyki triumfował policjant z Węgrowa. Pierwsze miejsce spośród policjantów operacyjno-rozpoznawczych zajął funkcjonariusz z pułtuskiej Policji.

W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Mławie. To właśnie policjanci z tej jednostki będą reprezentować garnizon mazowiecki w zmaganiach podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się już 25-27 czerwca 2019 w Szkole Policji w Pile.

Autor: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony