Aktualności

Pijany kierowca zmuszał innych do zjeżdżania z drogi - na szczęście w pobliżu byli policjanci

Data publikacji 03.06.2019

Szybka reakcja policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, którzy na co dzień pełnią służbę w Ostrołęce zapobiegła kolejnej tragedii na drodze.

Zdarzenie miało miejsce na trasie Ostrów Mazowiecka-Czerwin. Wtedy to Kierownik Sekcji w Ostrołęce, Wydziału Łączności i Informatyki KWP zs. w Radomiu wraz z innym funkcjonariuszem wracali z czynności służbowych z terenu innej jednostki. W pewnym momencie zauważyli, jak kierujący vw jedzie środkiem drogi i wjeżdża na przeciwległy pas ruchu, czym powoduje realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy jadący z naprzeciwka chcąc uniknąć zderzenia z rozpędzonym autem zmuszeni byli zjeżdżać na pobocze. Styl jazdy vw wskazywał na to, że jego kierowca może być pijany, dlatego reakcja policjantów była natychmiastowa. Policjanci zmusili kierowcę do zatrzymania i udaremnili mu dalszą jazdę. W trakcie zatrzymania od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 42-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy, a niebawem będzie on odpowiadał za swoje postępowanie przed sadem. Pamiętajmy, że wsiadanie za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu jest przestępstwem i zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Autor: asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony