I miejsce w konkursie z okazji ,,100 lat Policji” dla Julii, wyróżnienie dla Roksany - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

I miejsce w konkursie z okazji ,,100 lat Policji” dla Julii, wyróżnienie dla Roksany

Data publikacji 21.05.2019

Decyzją Komisji Konkursowej Wojewódzkich Eliminacji Ogólnopolskiego Festiwalu Forum Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” - Julia Kowalska z gm. Zatory zajęła I miejsce w kategorii literackiej za wiersz pt. 100-lecie Policji. Natomiast Roksana Wtulich z gm. Szteńsk otrzymała wyróżnienie za opowiadanie pt. Pomagamy i chronimy.

Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz Biuro Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji z okazji obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej zorganizowało Konkurs pn. Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”, którego celem było upowszechnianie oraz popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji.

Organizatorzy konkursu oceniali zgłoszone prace w aż czterech kategoriach:

- sceniczna,

- literacka,

- audiowizualna,

- plastyczna.

W każdej z powyższych grup tematycznych został wybrany zwycięzca, który weźmie udział w finale ogólnopolskim.

Julia Kowalska z gm. Zatory pisząc wiersz pt. 100-lecie Policji, decyzją Komisji Konkursowej Wojewódzkich Eliminacji zdobyła I miejsce. Zwycięska praca będzie reprezentowała garnizon mazowiecki w ogólnopolskim finale, w kategorii literackiej, który organizuje Komenda Głowna Policji.

Natomiast za opowiadanie pt. Pomagamy i chronimy, została wyróżniona Roksana Witulich z gm. Szreńsk.

Nagrodę zarówno za zajęcie I miejsca, jak i wyróżnienie ufundował Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka. Przekazania dla laureatki konkursu nagrody dokonał Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku mł. insp. Jarosław Olszewski, który serdecznie gratulował oraz życzył powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Nagroda Roksanie Wtulich zostanie wręczona przez Komendanta Powiatowego Policji w Mławie insp. Artura Ryfińskiego podczas uroczystych obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej w Mławie 26 lipca 2019 r..

 

 

Autor: sierż. Daniel Podlasin/mł. asp. Aneta Prusik/ZP KWP zs. w Radomiu

 

 

 
 
Powrót na górę strony