Aktualności

„Poszukiwacze” znowu w akcji. Ich czujne oczy wypatrzyły poszukiwanego czekającego na autobus

Data publikacji 21.05.2019

Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu zatrzymali 36-latka podejrzanego o kradzieże w centrach handlowych na terenie całego kraju, który ukrywał się na działce w jednej z podradomskich miejscowości. Drugiego poszukiwanego wypatrzyli na przystanku, gdy czekał na autobus.

To kolejne zatrzymania na koncie policjantów z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. To oni ścigają najgroźniejszych przestępców z naszego województwa, zwłaszcza tych, którzy od lat wydają się być nieuchwytni. Na ich liście są także osoby poszukiwane przez sądy i prokuratury z całego kraju do przestępstw, które są uciążliwe dla społeczeństwa.

Mieszkaniec Radomia ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od ubiegłego roku. Poszukiwany był przez warszawską prokuraturę, a podejrzany jest o kradzieże w centrach handlowych na terenie całego kraju. „Poszukiwacze” ustalili, że może on się ukrywać na działce należącej do jego siostry. Gdy policjanci chcieli wejść do środka, zamknął się wraz z siostrą i nie chcieli wpuścić policjantów twierdząc, że...nie mają kluczy. Policjanci weszli jednak do środka i zatrzymali 36-latka, który trafiła już do aresztu.

To nie jedyny mężczyzna, którego policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu. Gdy w wracali z jednej realizacji i jechali na drugą, na przystanku przy ul. Traugutta w Radomiu dostrzegli mężczyznę, którego twarz wydała im się znajoma. Jeden z policjantów przypomniał sobie, że może to być poszukiwany przez radomski sąd. Policjanci natychmiast skontaktowali się z jednostką, która poszukiwała 24-latka. Gdy potwierdzili swoje przypuszczenia, zatrzymali go. Mężczyzna nie krył zaskoczenia, gdy na jego rękach zatrzasnęły się policyjne kajdanki.

Sekcja Poszukiwań i Identyfikacji Osób istnieje od jesieni 2016 r. Swoją podległością należy do struktury Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

 

Zespół Prasowy KWP

 

Powrót na górę strony