Najlepiej udzielali pierwszej pomocy - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Najlepiej udzielali pierwszej pomocy

Data publikacji 16.05.2019

Sierż. szt. Rober Suchodolski i mł. asp. Artur Długokęcki dzielnicowy z KPP w Przasnyszu wygrali eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Reprezentować oni będą garnizon mazowiecki w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku.

Zakończyły się eliminacje na szczeblu wojewódzkim do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zawodach uczestniczyli policjanci posiadający aktualne uprawnienia ratownika w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Podstawowym celem zawodów było podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, upowszechnianie idei i zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wyłonienie reprezentacji garnizonu mazowieckiego, która weźmie udział w finale rywalizacji w Szkole Policji w Słupsku. W wojewódzkich eliminacjach udział wzięło 26 reprezentacji Komend Miejskich i Powiatowych Policji garnizonu mazowieckiego oraz SPPP w Radomiu i SPPP w Płocku. W sumie wystartowało 28 dwuosobowych zespołów.

Uczestnicy, oprócz testu wiedzy ogólnej, musieli się zmierzyć z sytuacją, w której trzeba było wykazać się nie tylko umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale też trafnością w podejmowaniu decyzji, refleksem, profesjonalizmem i współdziałaniem z partnerem. Scenka, pożaru w mieszkaniu, odbywała się w zbliżonych do realnych warunkach, a charakteryzacja osoby poszkodowanej, w którą wcielił się sierż. Bartłomiej Rybak z Wydziału Ruchu Drogowego KWP niewiele odbiegała od rzeczywistych. To wszystko sprawiało, że uczestnicy konkursu mogli poczuć się jak na prawdziwej interwencji. W jej realizacji pomocą służyli także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej miasta Radomia. Uczestników oceniała komisja w składzie: Izabela Natorska i asp. Tomasz Łabys z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz Rafał Jeżak z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP zs. w Radomiu.

Eliminacje wygrała drużyna z KPP w Przasnyszu w składzie sierż. szt. Rober Suchodolski i mł. asp. Artur Długokęcki i to ona pojedzie do Słupska. Miejsce drugie zajęła reprezentacja KPP w Pułtusku w składzie sierż. Daniel Podlasin i sierż. szt. Rober Czyżewski. Miejsce trzecie przypadło w udziale drużynie KPP w Garwolinie, którą tworzyli asp. Paweł Olkowicz i sierż. szt. Kamil Kowalski.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca oprócz uznania wśród kolegów zdobyły także nagrody pieniężne, które wręczyli Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu mł. insp. Dariusz Zaremba, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu podinsp. Dariusz Brzezicki oraz Elżbieta Cieślak, rzeczniczka prasowa Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Organizatorem eliminacji był Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Autor: asp. Tomasz Łabys/RJ

 • Dwóch umundurowanych policjantów udziela pomocy przedmedycznej na specjalistycznym fantomie do nauki resuscytacji
 • Umundurowany policjant wręcza dyplomy stojącym w szeregu policjantom
 • Kobieta wręcza puchar stojącym w szeregu policjantom
 • Szereg stojących policjantów z pucharami i dyplomami
 • Dwie umundurowane policjantki odbierające dyplomy za udział w konkursie
 • Szereg stojących policjantów z pucharami i dyplomami
 • Mężczyzna wręcza puchar stojącym w szeregu policjantom
 • Szereg stojących policjantów z pucharami i dyplomami
 • Umundurowani policjanci odbierający numery startowe leżące na stole
 • Dwóch umundurowanych policjantów udziela pomocy przedmedycznej na specjalistycznym fantomie do nauki resuscytacji
 • Dwie umundurowane policjantki udzielają pomocy przedmedycznej osobie poparzonej
 • Umundurowana policjantka udzielają pomocy przedmedycznej
Powrót na górę strony