Włamywacz w rękach policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Włamywacz w rękach policjantów

Data publikacji 15.05.2019

Policjanci z Komisariatu III Policji w Radomiu zatrzymali 29-letniego mieszkańca Radomia po włamaniach do piwnic. Odpowie on za 11 włamań, w dodatku za przestępstwa te będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W ostatnim czasie radomscy policjanci otrzymali zgłoszenia dotyczące włamań do piwnic na osiedlu Południe. Wyjaśnianiem tych spraw zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu III, którzy szybko ustalili, że sprawcą tych włamań jest 29-latek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 11 zarzutów kradzieży z włamaniem. Jak ustalili kryminalni, 29-latek kradł różne przedmioty z piwnic przede wszystkim elektronarzędzia, a następnie sprzedawał je m.in. w lombardach. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu i decyzją sądu mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Za przestępstwa, których się dopuścił będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony