Jutro działania TRUCK & BUS - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Jutro działania TRUCK & BUS

Data publikacji 14.05.2019

Policjanci będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących i dokumenty wymagane przepisami ustawy o transporcie drogowym.

Już jutro, po raz kolejny funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego mazowieckiej Policji przeprowadzą działania policyjne TRUCK & BUS, które ukierunkowane będą na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem przewozu drogowego rzeczy. Są to działania jednodniowe.

Transport drogowy jest jednym z najbardziej rozwijających się sposobów przewożenia ładunków i towarów w krajach Unii Europejskiej. Blisko 60% wszystkich towarów jest transportowanych tirami. Niesie to za sobą szereg zagrożeń w ruchu drogowym, szczególnie na drogach województwa mazowieckiego, przez teren którego biegną główne szlaki transportowe ze wschodu na zachód oraz z północy na południe.

Funkcjonariusze skupią się także na ujawnianiu wszelkich wykroczeń, jakich dopuszczają się kierowcy ciężarówek. Zwrócą również uwagę, czy nie popełniają oni przestępstw celno-akcyzowych.

 

Podsumowanie:

Podczas działań kontroli poddano 1 056 pojazdów, z czego 323 to pojazdy ciężarowe, a 89 to autobusy. Efekty działań utwierdzają w przekonaniu, że polscy kierowcy jeżdżą szybko pomimo wysokich grzywien za te wykroczenia, a stan techniczny pojazdów pozostawia wiele do życzenia.

W wyniku podjętych działań policjanci ujawnili 242 przekroczenia prędkości, 48 z nich popełnili kierujący pojazdami ciężarowymi. Kierowcy autobusów nie dopuścili się przekroczeń prędkości. Policjanci w 39 przypadkach nie dopuścili pojazdów do dalszej jazdy oraz w 5 przypadkach ujawnili nieprawidłowo zabezpieczone ładunki.

Skutkiem lekceważenia przepisów było podjęcie przez policjantów 621 interwencji związanych z popełnieniem przez kierujących wykroczeń. W czasie działań zatrzymanych zostało 96 dowodów rejestracyjnych, a 10 kierujących straciło prawo jazdy.

CHROŃ ŻYCIE NA MAZOWIECKICH DROGACH”

Interesuje nas TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, a nie Twoje pieniądze !”

 

WRD KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony