Policjant z Ostrołęki pokazał, że służba trwa 24 - godziny na dobę - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjant z Ostrołęki pokazał, że służba trwa 24 - godziny na dobę

Data publikacji 10.05.2019

Zawód policjanta jest zawodem szczególnym jednocześnie daje dużo satysfakcji z niesienia pomocy innym. Praca nie kończy się w momencie rozliczenia służby i zdjęcia policyjnego munduru. Jest to służba dla społeczeństwa. Po raz kolejny udowodnił to policjant z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, który w czasie wolnym od służby zatrzymał agresywnego złodzieja. Policjant widząc całą sytuację obezwładnił i powalił agresora na ziemię.

Sytuacja miała miejsce wczoraj w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Ostrołęki. Do sklepu wszedł wraz z kolegą mężczyzna, którego rozpoznał pracownik ochrony. Mężczyzna ten kilkakrotnie był już widziany podczas kradzieży artykułów w sklepie.

Pracownik ochrony aby zablokować mu drogę kolejnej ucieczki zamknął drzwi wejściowe do sklepu i próbował go zatrzymać. Wywiązała się miedzy nimi szarpanina, po czym mężczyźni siłą otworzyli drzwi ze sklepu i próbowali dalszej ucieczki.

Jednak przed sklepem czekał na swoją żonę policjant z ostrołęckiego wydziału patrolowego, który widząc całą sytuację szybko obezwładnił i powalił agresora na ziemię. Po chwili na miejscu byli już dzielnicowi, którzy zatrzymali podejrzanego o liczne kradzieże mężczyznę. Mężczyzną był 40–letni ostrołęczanin, został on osadzony w policyjnym areszcie.

Szybka reakcja policjanta w czasie wolnym od służby pozwoliła, że podejrzany o kradzieże ostrołęczanin nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Funkcjonariusz, który pomimo tego, że był w czasie wolnym właściwie zareagował. Służbę w policji pełni od 7 lat, swoją pracę wykonuje sumiennie i z pełnym zaangażowaniem. Swoją postawą udowodnił, że służba w policyjnym mundurze jest dla niego czymś więcej niż pracą.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony