Aktualności

Dzielnicowy z Przasnysza współorganizuje I Charytatywne Zawody Strzeleckie wspierające żołnierzy

Data publikacji 11.04.2019

Mł. asp. Artur Długokęcki dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zaprasza do udziału w I Charytatywnych Zawodach Strzeleckich. Do uczestnictwa jest wystarczające stawiennictwo na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Chotum koło Ciechanowa i wniesienie opłaty startowej. Zebrana kwota zostanie przekazana na leczenie żołnierzy z 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu. Początek zawodów 13 kwietnia o godz.10.

W czasie zawodów będzie można strzelać z różnych jednostek broni, centralnego i bocznego zapłonu, broni krótkiej oraz długiej na maksymalną odległość do 100 metrów. Dzięki Przasnyskiemu Stowarzyszeniu Historii Ożywionej przybliżymy się do czasów I Wojny Światowej. Będzie można także spróbować żołnierskiej grochówki. Zwieńczeniem zawodów będzie wręczenie medali i pucharów.

Zbiórka będzie prowadzona na rzecz starszego szeregowego Michała Kamzelskiego, który jest żołnierzem 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu. Zmaga się z ciężką chorobą, jaką jest stwardnienie zanikowe boczne (SLA) oraz kaprala Łukasza Rumińskiego, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Jest również żołnierzem w JW 5699 w Przasnyszu. Obaj żołnierze potrzebują wsparcia w zebraniu środków na rehabilitację i leczenie.

Zorganizowana zbiórka prowadzona jest przy współpracy z Karoliną Burdach, która założyła Komitet Społeczny „POMAGAM”. Zbiórka będzie prowadzona pod numerem: 2018/3259/KS.

Autor: mł. asp. Artur Długokęcki/podinsp. Wojciech Madej

 

Powrót na górę strony