"Trzeźwy umysł - bezpieczna jazda" - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

"Trzeźwy umysł - bezpieczna jazda"

Data publikacji 09.04.2019

Kilka dni temu odbyło się spotkanie pułtuskich policjantów z uczniami klas I i II Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie. "Trzeźwy umysł - Bezpieczna jazda" pod takim hasłem odbyło się spotkanie.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie odbyło się spotkanie z uczniami gdzie policjanci omówili młodzieży jakie skutki niesie za sobą kierowanie pojazdami mechanicznymi będąc pod wpływem alkoholu. Młodzież, która jest w trakcie robienia praw jazdy na kategorię B i T z wielkim zainteresowaniem słuchała prelekcji funkcjonariuszy. Mundurowi omówili konsekwencje prawne jakie niesie za sobą, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierującego na "podwójny gazie" lub będąc pod wpływem narkotyków, bądź innych środków odurzających.

W trakcie spotkania przedstawiono film ukazujący konsekwencję jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, gdzie w wyniku zdarzenia ucierpiało niewinne dziecko. Przedstawiono również prezentacje ze zdjęciami z wypadków drogowych, gdzie sprawcy byli pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków. Zdjęcia z rozbitych pojazdów zrobiły na uczestnikach ogromne wrażenie, jak samochód, które nas ochroni, w wyniku zdarzenia rozpada się na szczątki, a w dużej mierze bezbronne osoby stają się ofiarami. Młodzież miała okazję zobaczyć i przekonać się jakie jest ograniczone pole widzenia osoby nietrzeźwej zakładając ALKOgogle. Wielokrotnie podkreślano, aby reagować na podejrzanie zachowujących się uczestników ruchu drogowego i nie bać się zgłaszać takich sytuacji do odpowiednich służb. Policjanci wielokrotnie apelowali, aby być świadomymi kierowcami, dbającymi nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale również bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze reprezentujący Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku przypominali również o noszeniu elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również na wszystkich rodzajach dróg.

Po przedstawionej prelekcji uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda profesjonalnie przeprowadzona kontrola drogowa ciągnika rolniczego z przyczepa rolniczą. Mundurowi omówiły poszczególne etapy kontroli, dzięki czemu obecni i przyszli kierowcy będą wiedzieli jak zachować się podczas rutynowej kontroli drogowej. Na koniec głos zabrała dyrektor szkoły Ewa Leszczyńska.

Autor: sierż. Daniel Podlaisn

Powrót na górę strony