Policjanci odzyskali skradzione przedmioty i zatrzymali sprawców włamań - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci odzyskali skradzione przedmioty i zatrzymali sprawców włamań

Data publikacji 14.03.2019

Policjanci z komendy powiatowej w Zwolenia zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzieże i włamania do pomieszczeń gospodarczych, z których ginęły elektronarzędzia i przedmioty znacznej wartości. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu zatrzymali 29- i 33-latka, mieszkańców pow. zwoleńskiego, którzy podejrzewani byli o włamania do pomieszczeń gospodarczych i kradzieży przedmiotów o łącznej wartości około 20 tys. zł. Zasada działania sprawców była prosta. W nocy wchodzili do pomieszczeń i zabierali przedmioty, które mogli szybko sprzedać. Przeprowadzone czynności doprowadziły do odzyskania m.in. sportowego roweru o wartości 8 tys. złotych, aluminiowych felg z oponami o wartości 8 tys. złotych oraz starego zegara.

Sprawcy po zatrzymaniu przyznali się do czynów i wskazali miejsce zbytu skradzionych przedmiotów. Okazało się, że 39-letni mieszkaniec pow. radomskiego chętnie skupował skradzione przedmioty i to u niego zostały odnalezione przedmioty. Teraz sprawcom kradzieży grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności, a paserowi 5 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Krzysztof Gregorczyk

Powrót na górę strony