Za alkohol i prędkość stracili prawa jazdy - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Za alkohol i prędkość stracili prawa jazdy

Data publikacji 04.02.2019

Tylko przez ostatnie dwa dni gostynińscy policjanci zatrzymali trzy prawa jazdy za dwukrotne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym i jedno w efekcie obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy.

Gostynińscy policjanci stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z jego przejawów, jest lekceważące łamanie ograniczeń prędkości. Tylko w przeciągu dwóch dni policjanci gostynińskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 41-latek, który mercedesem pędził z prędkością 118 km/h. Pozostali kierowcy również jechali z prędkością przekraczającą 100 km/h, a wszędzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Wszyscy trzej mężczyźni już stracili dokumenty i zostali ukarani wysokim mandatem, a ich konto zasiliło 10 punktów karnych.

Natomiast wczoraj w Klusku dzięki właściwej postawie jednego z uczestników ruchu drogowego został zatrzymany kierowca opla będący pod wpływem alkoholu. Świadek widząc pojazd poruszający się całą szerokością jezdni ujął kierowcę, zabrał mu kluczyki i poinformował o tym fakcie dyżurnego gostynińskiej jednostki policji. Patrol, który został skierowany we wskazany rejon zatrzymał 70-letniego kierującego, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyzna nie był w stanie dmuchnąć w alkomat. Poziom alkoholu w organizmie wykażą badania krwi, któremu został poddany 70-latek. Mundurowi odebrali mu prawo jazdy.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość i kierowanie pod działaniem alkoholu to nadal główne przyczyny wypadków drogowych.

 

Autor: podkom. Dorota Słomkowska

 

Powrót na górę strony