Sprawca włamania zatrzymany przez policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Sprawca włamania zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 06.01.2019

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do kiosku. Okazało się, że zatrzymany kilka godzin wcześniej usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających.

W czwartek ok. godz. 23 oficer dyżurny płockiej policji został poinformowany o włamaniu do kiosku przy ul. Tysiąclecia. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku. Ze zgłoszenia wynikało również, że sprawca włamania odchodzi w kierunku ul. Hermana. Policjanci na miejscu zauważyli mężczyznę, który odpowiadał opisowi przekazanemu przez oficera dyżurnego. Mężczyzna na widok policjantów zaczął zachowywać się nerwowo. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec Płocka. Płocczanin w rozmowie z policjantami oświadczył, że wybił szybę w kiosku i ukradł bilety komunikacji miejskiej.

Policjanci po dokładnym sprawdzeniu mężczyzny i przyległego terenu znaleźli leżące nieopodal przedmioty pochodzące z kiosku. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 1588 biletów, 32 paczki papierosów oraz szufladę z kasy fiskalnej z zawartością bilonu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Płocku, gdzie został umieszczony w policyjnym areszcie.

W czasie wykonywania czynności związanych z zatrzymaniem dziewiętnastolatka w policyjnym areszcie okazało się, że mężczyzna tego dnia, około 15.30 wyszedł z komendy, gdyż był zatrzymany w związku z posiadaniem środków odurzających. W związku z włamaniem mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania mężczyzny w dużym stopniu przyczyniła się szybka anonimowa informacja przekazana oficerowi dyżurnemu płockiej policji, który drogą radiową przekazał informacje dotyczące włamania, co pozwoliło policjantom trafnie typować i w konsekwencji zatrzymać jego sprawcę. Skradziony towar został zwrócony właścicielowi kiosku.

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Piasek

Powrót na górę strony