Kierowca chciał przekupić policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Kierowca chciał przekupić policjantów

Data publikacji 18.12.2018

40-letni mieszkaniec Siedlec, w zamian za odstąpienie od czynności zaproponował policjantom 2 tysiące złotych. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, bo jak się okazało miał sądownie orzeczony zakaz kierowania oraz był pod wpływem alkoholu.

Policjanci komisariatu w Mordach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. Kierowca, nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Po sprawdzeniu jego danych w systemie wyszło na jaw, że mężczyzna kieruje autem, pomimo posiadania dwóch aktualnych zakazów prowadzenia pojazdów wydanych przez Sąd Rejonowy w Siedlcach, obowiązujących do 2023 roku. Był on również pod wpływem alkoholu. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W końcu kierowca wręczył funkcjonariuszom policji 2000 zł za odstąpienie od dalszych czynności i został natychmiast zatrzymany.

Mężczyznę przewieziono do KMP Siedlce i osadzono do wytrzeźwienia. Dzisiaj (18.12) usłyszał prokuratorskie zarzuty udzielania korzyści majątkowej oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Kierowca przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska

Powrót na górę strony