Mikołajki z mazowiecką drogówką - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Mikołajki z mazowiecką drogówką

Dzisiaj w Radomiu policjanci z mazowieckiej i radomskiej drogówki w ramach kampanii „Chroń życie na mazowieckich drogach”, podczas kontroli drogowych apelowali do kierowców o rozwagę i szacunek na drodze. Policjanci przekazali kierującym pachnące upominki.

W Radomiu przy ulicy Warszawskiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ramach kampanii „Chroń życie na mazowieckich drogach”, podczas kontroli drogowych apelowali do kierowców o rozwagę i szacunek na drodze.

Zwłaszcza w tym okresie przedświątecznym, kiedy każdy jest zabiegany i rozkojarzony, a aura często nie ułatwia korzystania z dróg. Nawet jeśli droga dla niektórych nie będzie daleka, to powinna być bezpieczna. Kierowcy w tym dniu mogli liczyć na pachnące upominki od policjantów, które maja im przypominać o byciu bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.

Świąteczne przygotowania idą pełną parą. To już właściwie wsteczne odliczanie do jednych z najpiękniejszych chwil w roku. Wielu z nas chcąc, aby były one jeszcze bardziej magiczne, dwoi się i troi żeby wszystko było „zapięte na ostatni guzik”. Ale szybkie tempo przygotowań bardzo często przysłania tą przezorność, która gwarantuje bezpieczeństwo. Nie możemy o tym zapominać. Wręcz musimy pamiętać o wielu zasadach bezpieczeństwa, aby nam i naszym najbliższym nic złego się nie stało.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.

 

Mazowieccy policjanci życzą wszystkim bezpiecznej drogi.

Powrót na górę strony